Program sportskih priredbi gradskog značaja za 2016. godinu

SPORT NAZIV TERMIN ORGANIZATOR
Skijanje FIS Zagreb Open 12.1. - 13.1. Zagrebački skijaški savez
Judo Zagreb Open 16.1. Judo klub Panda
Mačevanje Memorijal Vladimira Mažuranića 30.1. - 31.1. Zagrebački mačevalački savez
Skijanje Zagreb Trophy 16.2. - 17.2. Zagrebački skijaški savez
Klizanje Svjetski juniorski kup i Trofej zagrebačkih pahuljica 1.3. - 12.3. KSK Zagrebačke pahuljice
Judo Europski kadetski kup 7.3. - 8.3. Zagrebački judo savez
Skokovi u vodu Uskršnji turnir 18.3. - 26.3. Klub skokova u vodu Medveščak
Gimnastika Leda kup i turnir prijateljstva 19.3. - 20.3. Zagrebački gimnastički savez
Squash Croatian junior open 8.4. - 9.4. Zagrebački squash savez
Veslanje 32. Croatia Open u veslanju 9.4. - 10.4. Veslački savez Zagreba
Badminton Croatia International 14.4. - 17.4. Badmintonski klub Stela
Judo Judo kup Maksimir 16.4. Judo klub Maksimir
Jedriličarstvo Velika nagrada Grada Zagreba 16.4. - 17.4. Zagrebački jedriličarski savez
Hrvanje Zagreb Open za kadete 13.5. - 14.5. SHSZ
Stolni tenis Zagiping 20.5. - 22.5. Zagrebački stolnoteniski savez
Karate 25. Croatia karate cup 21.5. KK Croatia
Gimnastika 36. Svibanjski turnir u ritmičkoj gimnastici 28.5. - 29.5. Zagrebački gimnastički savez / GK Maksimir
Nogomet Memorijalni turnir mladih Darko Mateša 27.5. - 29.5. NK Hrvatski dragovoljac
Kajak-Kanu Memorijal Matije Ljubeka 30.5. Kajakaški savez Zagreba
Konjaništvo Lipanjski turnir 3.6. - 5.6. Zagrebački konjički savez
Odbojka Trofej Zagreba 3.6. - 5.6. Zagrebački odbojkaški savez
Plivanje 31. Zlatni medvjed 18.6. - 19.6. PK Medveščak
Zrakoplovstvo Zagrebački aero miting 18.6. - 26.6. Zagrebački zrakoplovni savez
Nogomet Futsal klub Zagreb 26.6. - 29.6. Malonogometni klub Nacional
Šah 35. Zagreb Open u šahu lipanj Zagrebački šahovski savez
Triatlon Europa Junior European Cup 17.7. Zagrebački triatlonski savez
Rukomet Cup kadeta 25.8. - 28.8. Zagrebački rukometni savez
Vaterpolo 28. Mali medo kolovoz Zagrebački vaterpolo savez
Karate Zagreb karate kup 10.9. - 11.9. Zagrebački karate savez
Streljaštvo Finale Europskog kupa 21.9. - 25.9. Streljačko društvo Končar Zagreb
Karate Zagreb karate fest - top ten 7.11. Karate klub Princ
Klizanje Zagreb open (brzo klizanje) 12.11. - 13.11. Klub brzog klizanja Meteor
Taekwondo Croatia Open u taekwondou 12.11. - 13.11. Zagrebački taekwondo savez
Plivanje 44. Miting mladosti 13.11. - 14.11. Hrvatski akademski plivački klub Mladost
Klizanje 28. Zlatni medvjed 17.11. - 21.11. Klizački klub Medveščak
Stolni tenis Stolnoteniski turnir A.T.Stipančić 18.11. - 19.11. Stolnoteniski savez Zagreba
Taekwondo Jastreb open 19.11. - 20.11. Taekwondo klub Jastreb
Boks Zagreb Open u boksu 25.11. - 27.11. Zagrebački boksački savez
Judo Judo kup Lika 26.11. Judo klub Lika
Kickboxing Croatia Open 1.12. - 11.12. Zagrebački kickboxing savez
Streljaštvo 40. Mladost Trophy 3.12. - 4.12. Hrvatski akademski streljački klub Mladost
Klizanje 49. Zlatna pirueta 7.12. - 10.12. KSK HKS
Gimnastika Božićni kup 10.12. - 11.12. Zagrebački gimnastički savez
Hrvanje Božićni turnir kadeta 21.12. - 22.12. SHSZ
Košarka Božićni kup 27.12. - 29.12. KK Dubrava