3Hrvatski vaterpolisti u finalu Europskog prvenstva – među uzvanicima i naš predsjednik Šafranić i glavna tajnica Šop
Pobjedom nad Mađarskom hrvatski vaterpolisti izborili su nastup u finalu Europskog prvenstva u kojemu će pokušati obraniti splitsko zlato te izboriti plasman na Olimpijske igre u Parizu.
U finalu ih čeka moćna Španjolska protiv koje su naši vaterpolisti imali prvi nastup na ovom natjecanju, završili ga pobjedom nakon boljeg izvođenja peteraca i ne bismo imali ništa protiv da borbu za zlato naši dečki okončaju na isti način, bez obzira koliko nas to koštalo živaca.
Na putu do završnice koji je počeo u dubrovačkom Gružu, Hrvatska je, nakon Španjolske, s lakoćom svladala Francusku, da bi nas u posljednjoj utakmici grupne faze svladala Crna Gora boljim izvođenjem peteraca.
Hrvatska rapsodija dogodila se u bazenu Mladosti na Savi u kojemu je naša reprezentacija u drugom dijelu četvrtfinalnog susreta razbila Grčku, a zatim u polufinalu, u još jednoj fantastičnoj utakmici, suvereno svladala Mađarsku za plasman u finale i borbu za obranu europskog zlata i put na Olimpijske igre u Parizu.

Foto: Facebook/HVS)
Velike zasluge za odličnu organizaciju Europskog prvenstva u rekordno kratkom roku idu na adresu Perice Bukića, predsjednika Organizacijskog odbora ovoga natjecanja. Izvršni dopredsjednik Hrvatskog vaterpolskog saveza i član Upravnog odbora Sportskog saveza Grada Zagreba Bukić uživao je u igri naših vaterpolista, baš kao što je zadovoljstvo svjedočenja uspjesima hrvatske reprezentacije imala i naša glavna tajnica Suzana Šop, koja je pratila sve utakmice izabranika Ivice Tucka i u Dubrovniku i u Zagrebu.

(Foto: privatni album)
Na zagrebačkim utakmicama nazočan je bio i predsjednik Vjekoslav Šafranić, a podršku našim vaterpolistima, osim predsjednika Šafranića i glavne tajnice Šop, u borbi za finale, došli su dati i brojni uzvanici iz svijeta sporta (izbornik hrvatske reperezentacije Zlatko Dalić, Mario Mandžukić, prvi čovjek rukometa Zoran Gobac, kao i brojni bivši vaterpolisti i treneri), ali i uglednici iz svijeta politike na čelu s predsjednikom Vlade Andrejom Plenkovićem.

Foto: Facebook/HVS)
Ne sumnjamo kako će u finalnom dvoboju protiv Španjolaca Hrvatska iznova imati snažnu podršku prepunog plivališta na Mladosti, ali i brojnih navijača pred malim ekranima.
Više o uspjehu naših vaterpolista pročitajte na stranici Hrvatskog vaterpolskog saveza na poveznici https://hvs.hr/ep-2024-hrvatska-opet-u-finalu-europskog-prvenstva/.
