ODRŽANA ZAVRŠNICA PRVENSTVA GRADA ZAGREBA U KOŠARCI I RUKOMETU ZA OSNOVNE I SREDNJE ŠKOLE

I drugu srijedu zaredom, 27. ožujka, Sportska dvorana Dubrava bila je domaćin finalnih utakmica Prvenstva Grada Zagreba. Ovaj put za prvaka Grada Zagreba borili su se djevojčice i dječaci sedmih i osmih razreda osnovnih škola te djevojke i mladići srednjih škola u košarci i rukometu. Inače, finalisti Prvenstva predstavljat će Zagreb na Državnom prvenstvu u Poreču. 

Sve utakmice prenošene su preko ŠSSGZ TV-a, a možete ih pogledati na sljedećoj poveznici.
Cjelodnevni događaj pratili su naši volonteri, učenici osnovnih i srednjih škola koji su uključeni u projekt Školskog sportskog saveza Grada Zagreba "Školski sportski novinar".

Nagrade najboljim ekipama i pojedincima uručili su:

  • Kristina Singer, zamjenica pročelnika Gradskog ureda za obrazovanje, sport i mlade
  • Milan Čolić, voditelj Odjela za programe sporta u Gradskom uredu za obrazovanje, sport i mlade
  • Renata Flajhar, viša stručna savjetnica za sport u Gradskom uredu za obrazovanje, sport i mlade
  • Josip Sesar, izbornik seniorske košarkaške reprezentacije
  • Krešimir Žganec, predstavnik Košarkaškog saveza Zagreba
  • Kazimir Ilijaš, glavni tajnik Zagrebačkog rukometnog saveza
  • Zoran Mlinarić, instruktor Zagrebačkog rukometnog saveza
  • Vedran Krkač, instruktor Zagrebačkog rukometnog saveza
  • Lara Burić, igračica RK Lokomotiva
  • Nikoleta Trunkova, igračica RK Lokomotiva
  • Mela Mehmedović, igračica RK Lokomotiva
  • Margarita Škarić, igračica RK Lokomotiva

REZULTATI FINALNIH UTAKMICA

KOŠARKA
DJEČACI: OŠ KAJZERICA – OŠ IVANA MEŠTROVIĆA 22:38 (10:9, 7:11, 2:5, 3:13)
DJEVOJČICE: OŠ SAVSKI GAJ – OŠ MATE LOVRAKA 20:22 (6:6, 6:6, 5:5, 3:5)
MLADIĆI: XIII.GIMNAZIJA – I.GIMNAZIJA 37:55 (8:8, 12:12, 11:13, 6:22)
DJEVOJKE: ŠPORTSKA GIMNAZIJA – XIII. GIMNAZIJA 64:40 (22:8, 20:6, 8:10, 14:16)

RUKOMET
DJEČACI: I. OŠ DUGAVE – OŠ NIKOLE TESLE 14:22 (9:14)
DJEVOJČICE: OŠ JELKOVEC – OŠ PAVLEKA MIŠKINE 16:11 (8:6)
MLADIĆI: ŠPORTSKA GIMNAZIJA – X. GIMNAZIJA "IVAN SUPEK" 12:7 (7:2)
DJEVOJKE: ŠPORTSKA GIMNAZIJA – DRUGA EKONOMSKA ŠKOLA 10:11 (5:7)

NAJBOLJI STRIJELAC PRVENSTVA - RUKOMET MLADIĆI: JAKOV JURAS, I. GIMNAZIJA
DJEVOJKE: PETRA MIHALJ, IX. GIMNAZIJA I IDA FILIPČIĆ, DRUGA EKONOMSKA ŠKOLA
DJEČACI: JAN MIHOKOVIĆ, OŠ NIKOLE TESLE
DJEVOJČICE: NIKA JURINA, OŠ LJUBLJANICA

NAJBOLJI STRIJELCI PRVENSTVA - KOŠARKA 
MLADIĆI: LUKA PETRANOVIĆ, I. GIMNAZIJA
DJEVOJKE: JELENA BRKIČIĆ, XVI. GIMNAZIJA
DJEČACI: TOMA EMANUEL VALJIN, OŠ KAJZERICA
DJEVOJČICE: ENA ŠMUDLA, OŠ KAJZERICA