ZAVRŠENO PRVENSTVO ZAGREBA U SPORTSKIM IGRAMA ZA DJEVOJČICE I DJEČAKE 4. – 6. RAZREDA OSNOVNIH ŠKOLA

Foto: ŠSSGZ

Sportska dvorana Dubrava u utorak, 7. svibnja 2024. godine, bila je domaćin finalnih utakmica Prvenstva Grada Zagreba u maloj odbojci, futsalu, rukometu i košarci za djevojčice i dječake 4. - 6. razreda osnovnih škola. 

Tijekom dana odigrano je 7 zanimljivih i neizvjesnih utakmica u kojima se 14 školskih sportskih društava borilo za titulu prvaka Grada Zagreba i nastup na poluzavršnici Državnog prvenstva školskih sportskih društava Republike Hrvatske. Utakmice su odigrane pred prepunim tribinama i uz glasnu podršku navijača. 
Još se treba odigrati finalna utakmica u košarci u konkurenciji djevojčica.
Utakmice su prenošene uživo preko ŠSSGZ TV-a, a možete ih pogledati na sljedećoj poveznici.
Cjelodnevni događaj pratili su volonteri, učenici osnovnih i srednjih škola koji su uključeni u projekt Školskog sportskog saveza Grada Zagreba "Školski sportski novinar".

Nagrade najboljim ekipama i pojedincima uručivao je, među ostalima, i Vjekoslav Šafranić, predsjednik Sportskog saveza Grada Zagreba.

REZULTATI FINALNIH UTAKMICA

MALA ODBOJKA

DJEČACI: OŠ AUGUSTA CESARCA - OŠ MARINA DRŽIĆA 0:2 (24:26, 14:25)
DJEVOJČICE: OŠ IVANA FILIPOVIĆA - OŠ MARINA DRŽIĆA 2:0 (25:16, 25:15)

FUTSAL

DJEČACI: OŠ KAJZERICA - OŠ GRANEŠINA 4:2 (1:1)
DJEVOJČICE: OŠ DRAGUTINA KUŠLANA - OŠ FRANA KRSTE FRANKOPANA 3:2 (2:0)

RUKOMET

DJEČACI: OŠ SREDIŠĆE - OŠ IVANA CANKARA 25:10 (10:5)
DJEVOJČICE: OŠ JELKOVEC - OŠ SESVETSKA SOPNICA 26:15 (14:7)

KOŠARKA

DJEČACI: OŠ TITUŠA BREZOVAČKOG - OŠ DRAGUTINA DOMJANIĆA  28:24 (7:7, 8:2, 6:11, 7:4)

NAJBOLJI POJEDINCI:

NAJBOLJI IGRAČ FINALNE UTAKMICE - MALA ODBOJKA DJEČACI: ŠIMUN ROSANDIĆ, OŠ MARINA DRŽIĆA
NAJBOLJA IGRAČICA FINALNE UTAKMICE - MALA ODBOJKA DJEVOJČICE: CLARA FERDERBER, OŠ IVANA FILIPOVIĆA

NAJBOLJI STRIJELAC PRVENSTVA - FUTSAL DJEČACI: PETAR CIRIMOTIĆ, OŠ GRANEŠINA
NAJBOLJI STRIJELAC PRVENSTVA - FUTSAL DJEVOJČICE: EMA ORAŠČANIN, OŠ DRAGUTINA KUŠLANA 

NAJBOLJI STRIJELAC PRVENSTVA - RUKOMET DJEČACI: LUKA BEG, OŠ SREDIŠĆE
NAJBOLJI STRIJELAC PRVENSTVA - RUKOMET DJEVOJČICE: FRANKA ĆURKOVIĆ, OŠ SILVIJA STRAHIMIRA KRANJČEVIĆA

NAJBOLJI STRIJELAC PRVENSTVA - KOŠARKA DJEČACI: ROMELO WILLIAMS, OŠ TITUŠA BREZOVAČKOG